32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Кејт Мос го прослави својот 47-ми роденден, а многумина мислат дека таа всушност е постара (ФОТО)

Најчитани вести

Й требаше само една година да ја добие својата прва модна насловна откако беше откриена на само 14 години уште во 1988 година. Беше јасно дека Кејт Мос ќе остане запаметена како една од пионерите и најуспешните супермодели од 90-тите. Слабата девојка, чиј изглед ѝ донесе титула претставник на движењето „heroine chic“, вчера го прослави својот 47-ми роденден.

Но, големиот успех на сопственичката на повеќе од 300 насловни страници на модни магазини, остана донекаде во сенка на проблематичното однесување, зависноста од алкохол и дрога, но и сомнителниот избор на мажи поради кој таа честопати влегуваше во неволја. Нејзините ексцеси беа внимателно следени, таа беше фатена како шмрка кокаин, конзумира марихуана и се опива и се забавува како да нема утре.

Медиумските колумни беа исполнети и со нејзината бурна четиригодишна врска со актерот Џони Деп, а тоа особено се однесуваше на нивните жестоки расправии што ќе завршат со уривање на хотелските соби. Без разлика дали ја работи својата манекенска работа, се забавува со Бред Пит или ужива во бања со шампањ со Џони Деп, објавија странските медиуми, Кејт секогаш се наоѓаше на насловните страници.

Во книгата Champagne Supernovas, новинарката Морин Калахан опиша како Кејт Мос има огромен капацитет да конзумира опијати и е во можност да „шмрка три грама кокаин и да испие шише вотка“ со што го доби прекарот „The Tank“.

Денес, мајката на 18-годишната Лила Мос ги остави зад себе сите пороци, освен понекогаш уживајќи во остатокот од цигара. По пропаѓањето на нејзиниот петгодишен брак со гитаристот на „The Kills“, Хаиме Хинс во 2015 година, таа остана со алкохол и опијати. Негува здрав живот, трезна е и сега е вистински зависник од јога. Сепак, многумина сметаат дека долгогодишното развратно забавување, консумирањето алкохол и опијати оставиле трага на лицето на Кети. Со оглед на денешниот стандард за убавина, па тие заклучуваат дека Кејт изгледа дури и постара отколку што е.

Но, се чини дека Кејт има поважни работи отколку да се заморува од својот изглед. Според медиумите, таа е целосно посветена на својата нова цел – да ѝ помогне на својата ќерка Лили Грејс Мос во професионалниот моделинг. Не ја криеше гордоста кога нејзината ќерка, која ја доби со основачот и уредникот на познатото списание Dazed & Confused, Џеферсон Хак, дебитираше на модната писта во октомври минатата година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com