31.8 C
Skopje
Saturday, July 24, 2021

Кејт Мидлтон по шокантните обвинувања за Меган: Таа направи видео повик директно од – резиденцијата на кралицата!

Најчитани вести

Додека впечатоците по најочекуваното интервју во годината сè уште не се смируваат, таканаречената војвотка од Кембриџ денес се занимава со сосема различни работи.

Денес, главна тема ширум светот е шокантното интервју што Меган Маркл и принцот Хари со познатата Опра Винфри. Откако беше емитувано синоќа по локално време, никој не остана рамнодушен на солзите на бремената војвотка од Сасекс додека зборуваше за траумите што и ги остави животот во Бакингемската палата.

Во разговорот, Маркл ја спомена и нејзината снаа Кејт Мидлтон, сопругата на братот на Хари и идниот крал Вилијам, за кого тврди дека ја расплакала во пресрет на нејзината венчавка на 19.05.2018 година, што е спротивно на она што тогашните медиуми пишуваа – дека Меган ја расплакала Кејт.

И додека впечатоците по најочекуваното интервју во годината сè уште не се смируваат, таканаречената војвотка од Кембриџ денес се занимава со сосема различни работи. Имено, Кејт преку видео повик испрати честитка за Меѓународниот ден на жената, а не откри дека обвинувањата за нејзината снаа ја на било кој начин ја вознемириле.

Мидлтон разговараше со Јасмин Харисон (21), светска рекордерка, која стана најмладата жена што веслаше преку Атлантикот сама. Војвотката ја испраша оваа неверојатна девојка за нејзините искуства за време на патувањето скоро 5.000 милји, кое траеше нешто повеќе од 70 дена.

Јасмин ги напушти Канарските острови во декември и минатата недела пристигна во Антигва. Нејзиното епско патување собра средства за ШелтерБокс, меѓународна добротворна организација која дистрибуира зелени кутии со материјали за спасување на жртвите од катастрофа, како и за Фондацијата Сина морнарица, чија цел е враќање на океанот.

Кејт објасни дека затоа сака да разговара со Јасмин, која ја нарече „голема инспирација за многу жени“. Во интервјуто, Харисон откри дека започнала само да тренира за трката во јануари минатата година, со цел да изгради сила.

Конечно влезе во вода само во јули 2020 година, поради доцнења поврзани со пандемијата на корона вирусите. Првично се очекуваше да тренира во вода во март и април. Јасмин мораше да помине 120 часа во вода пред да и биде дозволено да се трка.

Интервју од резиденцијата на кралицата!

Во вториот дел од разговорот, Кејт и младата спортистка погледнаа на наследството што сега останува по нејзиното достигнување. Јасмин не беше сигурна во изразот „инспирирана“, но се надева дека другите ќе ја искористат нејзината приказна и ќе ја доживеат како нешто во кое се стремат да ги постигнат своите сопствени цели и соништа.

„Сакам да ги охрабрам и мотивирам луѓето да станат и да направат нешто“, рече Харисон, нагласувајќи дека се надева дека луѓето од сите родови сега го гледаат потенцијалот на девојчињата и жените.

Изгледа дека Мидлтон го водела овој видео повик од резиденцијата на кралицата во куќата Сандрингем. Во последно време, таа и принцот Вилијам и се обраќаа јавно од таму преку Зум, додека инаку престојуваа во блиската куќа во фармата Анмер Хол. Војвотката носеше розова блуза Боден во комбинација со обетки Мисом.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести