21.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Кејти Холмс и Џејми Фокс се разделија по шест години врска

Најчитани вести

Холивудските глумци Кејти Холмс (40) и Џејми Фокс (51) раскинаа по 6 години врска, пишува магазинот „Пипл“. Тие тврдат дека двојката се разделила уште во мај годинава, брзо откако првпат се појавија заедно во јавноста, на манифестацијата „Мет гала“.

Гласината за разделбата почнаа пред неколку дена откако Џејми се појави во ноќен клуб во Лос Анџелес во друштво на младата пејачка, актерка и модел, Села Вејв. Таа кон крајот на јуни објави слика од Фокс на својот инстаграм профил и напиша: „Многу сум му благодарна на овој човек! Ти благодарам, Џејми, за сè што правиш и што веруваше во мене“.

Џејми и Села Вејв

Ниту Холмс, ни Фокс не ги коментираа пишувањата за нивното расликинување. Тие беа заедно од 2013 година. Тие скоро пет години не зборуваа за својата врска и не се појавуваа во јавноста. Причината, според медиумите, беше договорот што глумицата го имала со нејзиниот поранешен сопруг Том Круз, а според кој не смеела да се појави во јавноста со момче 5 години по нивниот развод.Текстот Кејти Холмс и Џејми Фокс се разделија по шест години врска е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com