-1.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Кејн за среќниот момент: Некогаш ќе промашите, но топката ќе ви се врати

Најчитани вести

Италија и Англија ќе го играат големото финале на ЕП, на стадионот „Вембли“, каде и се одиграа полуфиналињата.

По многу перипетии и контроверзи, Англија ноќеска се избори за финале во кое ќе го бркаат првото историско ЕП. Англичаните имаат трофеј од СП, но не и од ЕП, а ова им е одлична ситуација.

„Им честитам на Данците, одиграа одлично и доста ни ја отежнаа работата. Момците беа одлични на овој натпревар, добро реагиравме по примениот гол. Финале на Европско првенство и тоа на домашен терен, какво чувсто“.

„Не чека доста тежок натпревар против Италија, имавме одличен турнир до сега, ни преостанува уште еден натпревар кој со нетрпение сите ќе го очекуваат. Околу промашениот пенал, ја избрав страната, па промашив, но тоа е фудбалот, но имав среќа и топката дојде повторно до мене“, истакна Хари Кејн.

Финалето се игра во недела од 21 часот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести