8.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Кетрин Зета-Џонс во бордо креација со шлиц покрај Мајкл Даглас на Еми 2021

Најчитани вести

Кетрин Зета-Џонс и Мајкл Даглас беа еден од холивудските парови кои заблескаа на доделувањето на наградите Еми.

На свеченоста во Лос Анџелес, славните актери се појавија во елегантно издание.

51-годишната актерка мамеше погледи во бордо креација со шлиц од Кристина Отавијано и луксузен накит од Лорејн Шварц, додека 76-годишниот актер носеше темен костум и виолетова вратовска.

Даглас доби две номинации за серијата „The Kominsky Method“, но не освои награда.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com