21.8 C
Skopje
Monday, August 2, 2021

Кендал ја потврди врската со НБА sвездата: Објавија заеднички фотографии (ФОТО)

Најчитани вести

Кендал објави фотографија со Девин на Instagram, со срце емотикон до него. Кошаркарot објави видео со Кендал, нa кое таа си игра со куче

Со месеци се шпекулираше дека манекенката и ријалити sвезда Кендал Џенер (25) е со НБА sвездата Девин Букер (24), а парот сега ја потврди својата врска.

Кендал објави фотографија со Девин на Instagram, со срце емотикон до него. Кошаркарот објави видео со Кендал, во кое таа си игра со куче, и нивна фотографија од излет.

На почетокот на овој месец странските медиуми пишуваа дека нивната врска оди добро затоа што не ги комплицираат работите.

– Нема големи очекувања или луди очекувања од ниту една страна – тврди изворот.

Папараците ја „уловија“ двојката уште во април минатата година, а за нивната врска се пишуваше неколку пати, но досега немаше официјална потврда.

Кендал претходно беше во врска со кошаркарите Блејк Грифин (31) и Бен Симонс (24), додека Букер беше во врска со Џордин Вудс (23), пријателка на Кајли Џенер (23).

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести