10.8 C
Skopje
Thursday, February 2, 2023

Кеита: Салах се грижи за мене како постар брат

Најчитани вести

Играчот од средниот ред на Ливерпул, Наби Кеита, изјави дека неговиот соиграч Мохамед Салах го презел играчот под негова закрила.

– На теренот, Сала секогаш ми дава совет. Тој е добар човек кој работи напорно. Кога тренира во сала секогаш ме поканува да му се придружам. Тој се грижи за мене како да сум негов помлад брат, изјави Кеита за официјалниот сајт на клубот.

Во сезоната што заврши, играчот од средниот ред настапи за Ливерпул на 33 натпревари во кои постигна три гола и забележа една асистенција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести