9.8 C
Skopje
Sunday, October 17, 2021

Квентин Тарантино не ѝ дава пари на мајката дека ги исмевала неговите писателски амбиции

Најчитани вести

Иако 58-годишниот писател и режисер сега е една од најголемите ѕвезди на Холивуд, тој сè уште е огорчен дека неговата мајка Кони – која следниот месец ќе полни 75 години – не ги поддржала неговите сништа да стане писател.

Квентин имал 12 години кога се заколнал дека никогаш нема да го сподели своето богатство со неа.

Говорејќи во подкастот The Moment, чиј домаќин е ко-креаторот на Billions, Брајан Копелман, Тарантино се сети дека мајка му застанала на страната на неговите наставници, откако упаднал во неволја поради пишување сценарија во училиште.

„Престани да пишуваш глупости. Оваа твоја мала кариера на писател, ова ‘срање’ завршува тука,“ му рекла таа.

“Кога ми го рече тоа на таков саркастичен начин, јас ѝ одговорив: Добро, госпоѓо, кога ќе станам успешен писател, никогаш нема да видиш ниту пени од мојот успех. Нема да има куќа за тебе. Нема одмор, нема елвис кадилак за мама. Не добиваш ништо. Затоа што го кажа тоа.“

На прашањето дали се држи до тој завет, Квентин рече: „Да. Ѝ помогнав околу еден застој во управата за приходи. Но, нема куќа. Нема кадилак…“

„Постојат последици за вашите зборови и за тоа како постапувате со вашите деца. Запомнете дека има последици за вашиот саркастичен тон за она што е значајно за нив.“

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com