-0.2 C
Skopje
Tuesday, October 26, 2021

Кање Вест го објави својот 10-ти студиски албум „Donda“

Најчитани вести

По неколку недели одложување, раперот Кање Вест конечно го објави својот десетти студиски албум наречен „Donda“. Toj e достапен на стрим-платфорите од вчера.

Вест го најави албумот пред две години. Тој, исто така, организираше три големи јавни собири во САД – Атланта, Лас Вегас и Чикаго, каде што гостите можеа да слушнат некои од песните, а мина и извесно време на стадионот „Мерцедес-Бенц“ во Атланта, каде што го доврши снимањето.

Објавувањето на албумот беше официјално објавено на Инстаграм неколку часа порано од неговиот менаџер Бу Тијам.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com