-9.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Кај Струмица изгоре камион, за среќа нема повредени

Најчитани вести

Во близина на селото Добрашинци, кај Струмица денеска околу 13:30 часот изгоре камион, при што е предизвикана материјална штета, но нема повредени.

Според информацијата од Територијалната противпожарна единица на Струмица, во гаснењето на запалениот камион марка „Застава“ учествувале тројца пожарникари и едно противпожарно возило, а пожарот бил локализиран и целосно изгаснат за кусо време.

Според пожарникарите причина за пожарот најверојатно е самозапалување на товорното возило од електричната инсталација.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com