7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Кај жител на Грчец порнајдена дрога

Најчитани вести

Скопје, 10 септември- Вчера во 20.50 часот полициски службеници од СВР Скопје, во село Грчец го привеле Ј.М.(44) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја.

„По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок“, информираат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести