10.6 C
Skopje
Saturday, October 16, 2021

Кај Дубровник се запалија глисери и автомобили

Најчитани вести

Кај Дубровник се запалиле глисери и автомобили и предизвикале поголем пожар. Според тамошните медиуми, горат пет глисери и два автомобили. До пожарот дошло при преливање на гориво, по што избувнал голем оган. Пламените јазици брзо се прошириле и предизвикал голема материјална штета, но за среќа нема повредени.

Пожарникарите од Дубровник успеале да го стават пожарот под контрола, а во акцијата за гаснење учествувлеа 5 противпожарни возила и 13 пожарникари, како и еден противпожарен брод.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com