18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Кајли Џенер пет пати одбила да се омажи за својот партнер

Најчитани вести

Најмладата милијардерка во светот Кајли Џенер (22) неколку пати го одбила својот партнер Тревис Скот (28), кога ѝ предложил брак. Иако двојката е во врска веќе две години и во февруари 2018 година ја добија ќерката Сторми, припадничката на кланот Кардашијан – Џенер не планира да се омажи за Тревис.

Уште од нејзиното лансирање на козметичката линија на парфеми и шминка, нејзиното богатство само се зголемува. Нејзините следбеници на социјалните мрежи сметаат дека е доволно богата и време ѝ е да се посвети на семејството, бракот и детето.

Близок пријател на двојката откри за американските медиуми дека Тревис сака да се ожени, но тоа не е нејзиниот план.

„Тревис ќе се ожени со Кајли утре ако треба, но веќе ќе го одби пет пати“, изјави пријателот на двојката. Причината е дека Кајли е среќна со нивната врска и не брза.

„Тие се многу среќни во врската и не сакаат да го уништат нивниот брак“, додаде изворот.

И покрај тоа што Кајли има само 21 година, повеќето од кланот Кардашијан – Џенер наводно ја поддржуваат идејата на Травис и навиваат за официјална церемонија.Текстот Кајли Џенер пет пати одбила да се омажи за својот партнер е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com