19.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Кајли Џенер во нова ДРАМА: „Купи чанта вредна 15 илјади долари за своето дете, а сега ОВА го бара?

Најчитани вести

Кајли Џенер се најде на мета на критики од корисниците на Твитер, откако побара помош од обожавател за операција на мозокот од нејзиниот пријател, шминкерот Самуел Рауд.

23-годишната милионерка им порача на обожавателите да донираат пари за кампањата „Go Fund Me“, а потоа предизвика револт кога се откри дека таа самата дала само 5.000 УСД. Првичната цел беше да се соберат 10.000 УСД, па Кајли додаде кога беа собрани 6.000 УСД.

Откако Џенер јавно проговори за кампањата, беа собрани повеќе од 100.000 УСД, а во исто време, таа беше нападната од бројни корисници на Твитер, па се чини дека ја избришала својата објава во која барала помош.

“Господ нека ве чува безбеден и ве заштити, Самуел. Секој одвој момент и молете се за Сем кој беше повреден во сообраќајна несреќа минатиот викенд. И донирајте во кампањата Go Fund Me на неговото семејство”, истакна Кајли.

Многумина ја критикуваа дека повеќе не му помага на Самуел, со кого досега соработуваше двапати, во 2015 година кога тој работеше како стилист. Имено, богатството на Кајли се проценува на околу 900 000 милиони долари, а пред да продаде дел од својата компанија за козметика, таа беше милијардер.

„Кајли купи на ќерката чанта за 15 000 американски долари, но таа од своите обожаватели бара пари“, „Таа донираше 0,000006% од своето богатство. Ако, да речеме, да имаше 100 000 американски долари, тоа би било како да донирала 56 центи“. „Дали е сериозна?“, „Како да пишувам:„ Еј, луѓе, отворив кампања „Дај те ми пари“, „„ Луѓето како неа се смешни. Значи, таа заработува половина милион долари само кога ќе го објави своето селфи “ – беа дел од коментарите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести