7.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Кајли критикувана за папарацо фотографиите

Најчитани вести

Кајли нема ни трага од волшебни облини, па беше критикувана дека претерува со Фотошоп

Најмладата милијардерка на светот, Кајли Џенер, предизвика лавина реакции со своите нови папарацо фотографии, а сите коментираат дека таа не изгледа ниту близу до личноста од Инстаграм.

Кајли беше фотографирана кога пристигна во ресторанот каде вечераше со една пријателка, а по тој повод носеше широки светли фармерки, сребрена маица која ја комбинираше со исто така сребрени сандали и мала чанта во истата нијанса.

Кога заблескаа „блицевите“, Кајли се обиде да го покрие лицето со раката, а на сите во око им западна нејзината фигура и изглед во комбинација што не ги истакнува нејзините атрибути, туку делува како да не постојат.

На фотографиите Кајли нема ни трага од волшебните облини, а многумина забележаа дека изгледа како нејзиниот огромен задник да е „издишан“, па беше критикувана дека претерала со Фотошоп.

„Никој не и рече дека ги заборавила облините и задникот дома?“, „Каде е Кајли Џенер од Инстаграм?“, „Таа воопшто не личи на себе, во секој случај е симпатична, но, каква разлика“, „Вака изгледа кога ќе ја нарачате Кајли Џенер преку Интернет врз основа на сликата“,„ Нејзиниот задник е издишан“,„ Ми изгледа одлично, девојката е во поширока гардероба, соберете се “, се некои од коментарите.

Да се потсетиме, Кајли неодамна донираше 500.000 долари на детската болница Монро Карел Џуниор во Вандербилт во близина на Нешвил, Тенеси, и парите се да се изгради простор за пациенти, поточно деца со рак, а просторот ќе се вика “Hey I’m Here For You Teen Lounge”.

Како изгледа Кајли Џенер на папарацо фотографиите без Фотошоп, и како на Инстаграм, видете во галеријата подолу, па споредете.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com