22.8 C
Skopje
Tuesday, September 27, 2022

Катрин Денев итно пренесена во болница

Најчитани вести

Француската актерска легенда Катрин Денев (76) синоќа во тешка состојба е префрлена во болница во Париз.

Како што пренесуваат француските медиуми, односно „Л Паризиен“, актерката имала ненадејна и страшна мачнина.

Актерската дива стана славна во 1960-тите години како симбол на убавината и женственоста.

Последен пат во јавноста се појави на средината на октомври, кога присуствуваше на премиерата на филмот „Ирак“ во Париз, а претходно присуствуваше на ревијата на „Луј Витон“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com