19.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

Катица Јанева побарала апанажа

Најчитани вести

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која сè уште е во притвор како осомничена во случајот „Рекет“, побарала апанажа, соопшти првиот човек на Комисијата за избори и именувања, Илија Димовски.

Таа своето барање го доставила преку нејзината адвокатка Ирена Фрчковска.

Станува збор за едногодишна исплата што им се дава на службениците по истекот на нивниот мандат.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com