13.8 C
Skopje
Sunday, September 19, 2021

Катица Јанева на боледување од 16 јули

Најчитани вести

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева од 16 јули официјално е на боледување, потврдија од СЈО.

Боледувањето Јанева го отворила на 16 јули, односно еден ден откако депонира оставка од функцијата, која, како што соопшти, ќе биде активирана штом се постигне договор за законот за јавното обвинителство.

Ден подоцна, во вторникот, на Катица Јанева по наредба на Обвнителството за организиран криминал, и беше одземен мобилниот телефон поради случајот „Рекет”.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com