26.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Катица Јанева била следена две недели пред апсењето

Најчитани вести

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција издало наредба за следење на Катица Јанева со посебни истражни мерки две недели пред да биде уапсена. Висок извор од истрагата ја потврдува оваа информација за ТВ24.

Обвинителството ги чека тие материјали да бидат декласифицирани и од наредната недела ќе и бидат дадени на увид на одбраната и на Јанева. Во тој период кога Јанева била под ПИ-мерки ја даде својата условена оставка како шефица на СЈО, а осомничените Јовановски и Кичеец веќе беа во притвор.

По отворањето на истрагата шефицата на обвинителството за организиран криминал и корупција тврдеше дека Јанева не е под ПИМ, но одлуката била донесена потоа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com