26.8 C
Skopje
Wednesday, June 16, 2021

Касемиро: Нема фаворит во полу-финалето

Најчитани вести

Реал Мадрид преку Ливерпул изборија полу-финале во Лигата на шампионите. Реал победија во првиот меч со 3:1, а синоќа во реваншот, во Ливерпул одиграа 0:0. За пласман во финалето, Реал ќе игра против уште еден англиски тим, Челси.

Фудбалерот на Реал, Касемиро, смета дека во полу-финалето нема фаворит.

„Знаевме дека ќе биде тешко, посебно поради ривалот кој стоеше пред нас. Добро работевме, секој ја изврши својата задача. Знаевме дека имамме предност, но игравме за победа. Ливерпул е енергичен тим, имаат добар тренер, но клучот е во работата на теренот, тоа го реши победникот“, рекол Касемиро.

Во наредната фаза, за две недели, Реал ќе игра против Челси.

„Нема фаворит. Сега размислуваме само за наредниот меч во Ла Лига“, заклучил Бразилецот.

Полу-финалните дуели на програмата се на 27. и 28 април. Во второто полу-финале ќе играат Манчестер сити и ПСЖ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести