7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Касандра денес има 46 години, но изгледа како да има 20 години

Најчитани вести

Популарната актерка од Венецуела, Кораима Торес (46) врвот во својата кариера и беше по улогата на Касандра во истоимената серија.

Експанзијата на шпански серии во Македонија се случи во 1997 година, а токму „Касандра“ по се изгледа ќе влезе во историјата како најгледана филмска серија.

Ниту репризите на оваа серија во која Касандра, Доринда, Игнасио и Ранду кои беа главни ликови немаше помала гледаност.

По нив дојдоа некои нови актери, па Кораима Торес беше заборавена. Денеска ако ја видите нема да ја препознаете.  Поминаа 27 години откако е снимена серијата, но за Кораима како времето да застанало.

Иако ја гази петтата деценија, актерката има совршено тело и изгледа како три децении помлада девојка. Таа воопшто нема направено естетски корекции, но одлучила да биде негувана.

Живот во природа и постојаните тренинзи си го направиле своето. И покрај тоа се има породено, Касандра има „плочки“ на стомакот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести