26.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Касами: Новото парламентарно мнозинство ќе треба да го спроведе пописот

Најчитани вести

Лидерот на партијата БЕСА, Биљал Касами по завршувањето на лидерската средба изјави дека тешко е да има попис пред изборите.

„Новто парлментарно мнозинство ќе треба да го спроведе пописот“, изјави Касами.

Тој додаде дека тоа што Северна Македонија не доби датум, не значи дека граѓаните не се на европскиот пат.

„Да ги сработиме домашните задачи за да влеземе во ЕУ“, додаде Касами.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com