Home » Касами: Ние имаме свои принципи и барања, не е битно дали ќе биде Мицкоски или Ковачевски

Касами: Ние имаме свои принципи и барања, не е битно дали ќе биде Мицкоски или Ковачевски

by Журнал.мк

Градоначалникот на општина Тетово и лидер на Движење Беса, Биљал Касами во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21.

Запрашан за потенцијалната Влада, односно формирање на идна Влада, за тоа кој од македонските политички партии е поблизок или по реален за Касами, тој рече дека не е битно кој ќе биде на другата страна.

„Тоа се докажа и со нашата коалиција со СДСМ од која излеговме кога видовме дека нашите барања не се исполнуваат, ние сме единствените кои од позиција на власт гласавме за рушење на истата. Ние имаме свои принципи и барања, одговорности и ветувања спрема албанскиот народ, и ние полагаме одговорност кон Албанците, која од партиите од македонска страна ќе биде на другата страна не е битно, се додека се исполнуваат нашите цели“, рече Касами.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More