21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Каролина, Калиопи, Тијана, Елена, славните споделуваат фотографии и пораки за Тоше Проески

Најчитани вести

Денес навршуваат 12 години откако прерано згасна животот на Тоше Проески, па овој ден буди спомени и емоции кај многумина.

Славните личности на социјалните мрежи споделуваат фотографии и пораки за да ја одбележат годишнината од неговата смрт.

Каролина Гочева

„Никогаш нема да бидеш заборавен… Сликава е од 2000 година, во Белград, на нашата прва заедничка промоција на албум…“ – напиша Каролина во описот.

Тамара Тодевска

Елена Ристеска

„Кога првпат се сретнавме…“ – пишува Елена на заедничката фотографија со Тоше.

Тијана Дапчевиќ

Калиопи

„Секогаш ќе ми недостигаш“ – стои во описот на фотографијата на Калиопи.

Нина Бадриќ

„Никогаш заборавен. Никогаш прежален. Засекогаш сакан“ – напиша Бадриќ.

Тони Цетински

Роберт Билбилов

Кристијан Ристески

И Кристијан Ристески, внукот на Тоше, објави заедничка фотографија на Instagram.

Ламбе Алабакоски

Тоше

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com