27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Карлеуша и Емина повеќе не зборуваат, а за се е виновна Беквалац, еве зошто

Најчитани вести

Јелена Карлеуша и Емина Јаховиќ повеќе не се пријателки, а за раздорот наводно виновна е Наташа Беквалац.

Имено, според информациите, Карлеуша и замерила на Јаховиќ за тоа што на бекваљлац и понудила песна и со неа направила дует, без оглед на тоа што претходно тие две се договарале за соработка.

Според упатени извори за врската помеѓу двете ѕвезди, Јелена смета дека е предавство тоа што Емина ја заобиколила и соработка ќе прави со Беквалац.

– Јелена полуди кога во медиумите виде дека Наташа и Емина најавуваат дует. Претходно, таа имаше средба со неа и се беше скоро направено кога станува збор за соработка, а потоа упадна Наташа. Во истиот момент ја отследила на Инстаграм по што и е јасно дека и дава до знаење дека нивното пријателство е готово, вели истиот извор и додава

– Емина на почетокот не разбра зошто Карлеуша отследи, но наскоро нејзините меѓусебни пријатели објаснија зошто Јелена се лути,  наместо да ја повик и да ги објасни околностите.

Наводно поранешните пријателки сега гласно се озборуваат. Емина зборува како таа ј аподдржуваше и ја бранеше Карлеуша кога биле никој, дека се најдобро зборувала за неа кога сите гласно викаа дека го изневерувала Тошиќ. Од друга страна Карлеуша вели дека секогаш била до Јаховиќ во најтешките моменти, кога се разведуваше и и прижу максимална поддршка.

Јелена очекуваше дека Емина барем во еден момент ќе и се јави и ќе и објасни зошто направила дует со Беквалац, но тој повик никогаш не се оствари. Емина пак, се навреди што Јелена речиси ја блокира, па не сака да и се јави, па така тие двете повеќе не разговараат, потенцира изворот

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com