19.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Каракачанов: Ќе продолжам да се борам за бугарскиот интерес во Македонија

Најчитани вести

Лидерот на ВМРО, Красимир Каракачанов по изборите во Бугарија ги поздрави гласачите и испрати порака дека неговата партија нема да ги изневери гласачи иако неговата партија освои само 3,65 отсто од гласовите.

„Сакам да му гарантирам на секој Бугарин кој ја даде својата доверба и гласаше за ВМРО дека нема да ве изневериме! Ние ќе продолжиме да го браниме бугарскиот интерес за Македонија – затоа што не треба да има компромис по секоја цена!, напиша Каракачанов на фејсбук.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести