-0.2 C
Skopje
Sunday, December 5, 2021

Каракачанов по изборите: ВМРО не ја доби оваа битка, но „војната“ допрва претстои

Најчитани вести

Централната изборна комисија сè уште не ги објави конечните бројки, но прогнозата е дека ВМРО нема да биде претставена во 45-от парламент, соопшти лидерот на партијата, Красимир каракачанов на неговиот Фејсбук профил.

„Благодарност до сите што гласаа. Благодарност до сите што ја поддржаа ВМРО. Ви благодариме што за вас „Бугарија е над сè“ и водечко во вашите одлуки е пред се националниот интерес. Сакам да му гарантирам на секој Бугарин кој ја даде својата доверба и да гласа за ВМРО дека нема да ве изневериме! Дури и надвор од парламентот, ВМРО ќе се потруди да ги одбрани вашите интереси, за кои работевме последните четири години – приход, семејство, безбедност. Ние ќе продолжиме да го браниме бугарскиот интерес за Македонија – затоа што не треба да има компромис по секоја цена!

Главите горе, пријатели! Вие не треба да се обесхрабрувате! ИМРО не ја доби оваа битка, но „војната“ допрва претстои – и тоа е за највредната – Бугарија“, додаде Каракачанов.

Според резултатите објавени од ЦИК, партијата на Каракачанов освоила едвај 3,55 отсто од гласовите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com