-1.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Каракачанов не сака да верува дека пак изгубил

Најчитани вести

Претседателот на бугарското ВМРО-БНД Красимир Каракачанов, кој ја предводеше коалицијата „Бугарски патриоти“ на јулските предвремени избори е незадоволен од исходот. Тој нема да има пратеници ниту во новото Народно Собрание бидејќи со нешто над 3 отсто од гласовите, според излезните анкети, не го помина изборниот праг кој е поставен на четири проценти.

„Не ми се допаѓа резултатот, затоа што не е добар. Можеби требе да ги почекаме официјалните резултати. Само што излегоа излезните анкети а Вие ме терате да правам анализи. Рано е за длабински анализи. Така како што решил бугарскиот народ, така ќе се развива државата во наредните месеци и години”,

изјави Каракачанов.
Тој повика да се формира стабилна влада која ќе може да го подготви државниот буџет и да ги гарантира доходите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести