7.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

Карагер: Во моментов нема подобар фудбалер на светот од Салах

Најчитани вести

Некогашниот фудбалер на Ливерпул, а сегашен аналитичар, Џејми Карагер, смета дека крилниот напаѓач на Црвените, Мохамед Салах, во моментов е најдобар фудбалер на светот.

„Не верувам дека во моментов има некој подобар фудбалер во светот од Салах. Искрено го мислам тоа. Има феноменален учинок во последните неколку недели. Тоа што го прави за Ливерпул никој не може да му го оспори. Во животна форма е, не сум го видел вака да игра“ – рече Карагер после мечот на Ливерпул со Манчестер сити, на кој Салах имаше гол и асистенција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com