23.8 C
Skopje
Friday, June 18, 2021

КАПКАТА КОЈА ЈА ПРЕЛИ ЧАШАТА: Ким конечно откри зошто се разведува од Канје, а после ова – кој може да ѝ замери?

Најчитани вести

Оваа недела во епизодата на KUWTK покажува сè што претходеше на селебрити разводот на годината. Тоа беше многу стресен период за најпознатото ријалити семејство.

Можеби сте чуле дека ријалити сапуницата „Keeping Up With the Kardashians“ завршува по 14 години и 20 сезони. Синоќа се емитуваше втората епизода од последната сезона, во која конечно влегуваме во приказната што сите ја чекавме: распадот на бракот на Ким Кардашијан (40) и Канје Вест (43).

Од бизарни расправии околу одбивањето на Ким да му најде фластер во бојата на кожата на Канје, до фактот дека тој се чувствувал „запоставен“ по раѓањето на нивните деца, до забелешките на раперот за премногу откривачкиот фустан на Ким на Мет Гала, KUWTK веќе подолго време суптилно ги разоткрива раздорите во нивната врска и ја оправдува конечната одлука на Ким да се разведе.

„Конечниот дефект“, наводно, се случил минатото лето кога Канје, по се повеќе нестабилно однесување, јавно објави дека тој и неговата сопруга размислувале за абортус додека таа била бремена со нивната прва ќерка Норт Вест. И сега, епизодата оваа недела ни покажува што точно се криеше зад сцената.

Работите започнуваат со сцени од почетокот на јули, кога Канје ја започна својата претседателска кампања пред да ги нарече Ким и нејзината мајка Крис Џенер „бели врховисти“ на Твитер. Најдобрата пријателка на Клое, Малика, доаѓа во поддршка на семејството и одлучи дека сега е добро време да ја прашаме Ким кога ќе стане прва дама.

Ким некако успева да избегне да одговори на провокативното прашање на Малика и наместо тоа и признава дека во последно време едвај останала со здрав разум. Потоа, таа вели дека светот е во право кога мисли дека таа и Канје „имаат проблеми“, но таа избира да не открива конкретни детали пред камерата.

Нејзиното семејство, сепак, е загрижено. Крис вели дека нема „идеја“ како Ким „се справува со стресот од сето тоа“, додека Кортни вели дека Ким „не може да помине низ ова сама“. Во меѓувреме, Ким е фрустрирана од испадите на Канје на Твитер и сака да се отцепи од лудоста во медиумите со тоа што ќе замине во Вајоминг за да размисли за сè.

Сепак, за време на разговор со еден од асистентите на Канје, станува јасно дека раперот воопшто не сака да ја види својата сопруга. Потоа, Кортни одлучи да ги остави настрана несогласувањата со нејзината сестра и заедно со Клои планираат приватна вечера во нивниот дом во Малибу за да и помогнат на Ким да ги одвлече мислите од грдата реалност.

Ким вели дека им е благодарна на сестрите за вечерата затоа што „во последно време се случуваат толку многу стресни работи“, проследено со многу екстремна сцена во која Кортни изјавува дека е среќна што е сама и може да го живее животот како што сака, и Ким ја крева чашата, оставајќи да се знае како таа наздравува за истото.

Исто така, дознаваме дека Ким зборувала за разводот приватно во исто време кога Клои и рекла дека нејзиното семејство е „таму за да ја сака и да ја поддржува“, без оглед на тоа што „решила да направи“, пренесува BuzzFeed.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести