5.8 C
Skopje
Saturday, March 25, 2023

Капитенската лента на Роналдо се продава на аукција за спас на едно детенце!

Најчитани вести

По голем број аукции на дресови, вечера со познати личности, сега за спас на човечки живот се приклучи и капитенската лента на Кристијано Роналдо.

Роналдо ја фрли капитенската лента на „Маракана“, откако не му беше признат чист гол против Србија (2-2) во квалификациите за Светското првенство (СП) во Катар.

„Еден работник на стадионот ја собрал капитенската лента од тревата на стадионот. Ги контактирал неговите пријатели во медиумите и веднаш почнале аукција“, соопштија од Србија.

Јован Симиќ ја понудил капитенската лента на аукција, а таа за помалку од два часа достигна цена поголема од 250.000 српски динари.

Најнови вести