0.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Капитенот го продолжи договорот со Ливерпул

Најчитани вести

Ливерпул не беа многу активни на трансфер пазарот ова лето, туку се насочија кон продолжувањето на договорите на главните играчи. По Алисон Бекер, Тренет Александер-Арнолд, Енди Робертсон и Вирџил Ван Дајк, нов договор потпиша и капитенот Џордан Хендерсон.

Договорот на Хендерсон со Ливерпул истекува во јуни следната година. Иако имаше најави дека тој нема да го продолжи договорот и дека е можно да замине во Атлетико Мадрид, сепак тоа не се случи.

Хендерсон ја продолжил соработката со Ливерпул до јуни 2025 година.

Џордан Хендерсон стана играч на Ливерпул во 2011 година, кога „црвените“ за наго на Сандерленд им платија 20 милиони фунти.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com