17.8 C
Skopje
Saturday, July 31, 2021

Канје станува сѐ позлобен со Ким по конфликтот околу вилата, поставува нови услови за нивната врска!

Најчитани вести

Ким Кардашијан (40) има проблеми во комуникацијата со нејзиниот сопруг Канје Вест (43) од кого се разведува откако неодамна поднесе барање на суд.

Иако парот се согласи да ги воспитуваат децата заедно, ќерките Норт (7) и Чикаго (3) и синовите Сент (5) и Псалм (1), раперот ја комплицираше целата ситуација. Според Page Six, Ким може да стигне до Канје само преку осигурување затоа што тој ја спречил да комуницира на други начини.

Имено, раперот го сменил бројот на мобилниот телефон и не сака директен контакт со Кардашијан. Тој исто така бара Ким да не биде таму кога ги посетува нивните деца.

Вест одлучи да се изолира од ријалити sвездата уште пред таа да поднесе барање за развод.

“Уште тогаш тој ги смени броевите на мобилниот телефон и и рече:” Можеш да ме контактираш преку моето осигурување”. Сепак, таа му верува доволно за да го пушти близу до децата. Канје ги сака и ги гледа често. Ким излегува од дома и тој доаѓа да се дружат. Со нив има армија дадилки, така што транзицијата е лесна “, изјави извор за Page Six.

Кардашијан остана да живее во Лос Анџелес со децата, додека Вест остана на неговиот ранч во Вајоминг. Кога беше инициран процесот на развод, за парот се вели дека се договориле за недвижниот имот, но тогаш протекоа информации дека се вжештува ситуацијата околу нивната огромна вила во калифорнискиот град Калабасас во вредност од 40 милиони долари.

Инаку, парот се венча во 2014 година, а според странските медиуми, нивното заедничко богатство се проценува на четири милијарди долари. Ким, наводно, планирала развод од Канје уште од јули минатата година, кога славниот рапер го шокираше светот со изјави дека размислувале за абортус на нивната најстара ќерка Норт и дека со месеци преговара за стратегии за развод со својот адвокат.

Многумина шпекулираат дека ова може да биде дури на крајот на годината, бидејќи нејзиното ново реално шоу во моментов се подготвува и не сака разводот да засени сè, но се чини дека сепак побрза со таа одлука.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести