1.8 C
Skopje
Monday, January 30, 2023

Канје покажа каде спие на стадионот, кој нема да го напушти додека не го заврши албумот

Најчитани вести

Американскиот рапер Канје Вест, наводно, живее на стадионот Мерцедес-Бенц во Атланта веќе некое време, бидејќи се обидува да го заврши својот долгоочекуван музички албум наречен „Донда“.

Имено, раперот организираше забава минатата недела за слушање на албумот, а планираше да ја објави плочата во петок. Сепак, објавувањето на албумот беше одложено и Канје остана на стадионот за да го заврши своето уметничко дело, кое многумина веќе го фалат.

Претставникот на Канје за „Асошиејтед прес“ изјави дека раперот планира да остане на стадионот додека не го заврши својот 10 -ти студиски албум, на које многу горд.

„Донда“ го доби името по неговата сакана мајка Донда Вест, која почина во 2007 година по операцијата на липосукција и намалување на градите.

Следниот ден починала во нејзината куќа поради компликации. Аутопсијата покажа дека нејзиното срце било во лоша состојба и дека тоа е причина за смртта.

После тоа, донесен е т.н. Закон на Донда, според кој естетските хирурзи бараат да ги направат сите потребни тестови пред операцијата и на тој начин да потврдат дали пациентот може да биде подложен.

Инаку, на забавата за слушање на албумот присуствуваа и наскоро бившата сопруга на Вест, Ким Кардашијан (40) и нивните четири деца, па многумина коментираат дека парот останал во добри односи и по разводот.

Меѓу другите големи имиња во публиката беа поранешниот кошаркар Шекил Онил (49), пејачот Си Ло Грин (46) и раперот Биг Бој (46). Дури и Јелена Карлеуша го коментираше настапот на Канје и рече дека тој е вистински уметник и дека неговата музика е вистинска уметност.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести