9.8 C
Skopje
Monday, October 18, 2021

Канје Вест поднесе документи за легалнa промена на името

Најчитани вести

Канје Вест, наводно, сака легално да го промени своето име во Је.

44-годишниот рапер е роден како Канје Омари Вест, но според новите правни документи поднесени во Калифорнија оваа недела, ѕвездата се обидува законски да го смени името во Јe.

Според документите, до кои дојде „Д Бласт“, Канје наведува дека неговата одлука е од лични причини, но не дава дополнителни информации во образложението.

Во Калифорнија, судијата треба да го одјави оној што се обидува легално да го промени името, а во повеќето случаи, промената треба да се објави и во неколку весници.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com