7.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Канје Вест објави музичко видео за песната „24“ од новиот албум

Најчитани вести

Неколку недели по официјалното објавување и три забави со слушање на новите песни, Канје Вест го објави првото музичко видео од својот нов албум „Донда“.

Видеоспотот е за нумерата „24“, а вклучува снимки направени од вториот настан на слушање на неговите песни на стадионот „Мерцедес-Бенц“ во Атланта.

Видео дури прикажува и еден од најконтроверзните моменти ноќта кога Вест навидум излетува од арената.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com