Home » Кансело: Фоден ќе биде еден од најдобрите во светот, а можеби и најдобар

Кансело: Фоден ќе биде еден од најдобрите во светот, а можеби и најдобар

by Журнал.мк

Португалецот Жоао Кансело стана клучна фигура во тимот на Пеп Гвардиола во Манчестер Сити, а за одличната форма и перформанси од негова страна, тој беше награден со подобри услови и нов договор, а смета дека „Граѓаните“ имаат фудбалер во својот тим кој во иднина може да биде најдобриот во светот.

Во овој клуб јас секогаш сум сигурен во успех, имаме многу квалитетни фудбалери, а имаме и млади фудбалери на кои им претстои светла иднина“ рече Кансело, а потоа го наведе токму Фоден.

Фил Фоден ќе биде еден од најдобрите фудбалери во светот, а можеби ќе биде и најдобар“ додаде тој, за што смета дека атмосферата во тимот е клучна.

Атмосферата во тимот е фантастична, а јас сметам дека токму тоа е еден од клучните фактори за успех кои ќе ви го отворат патот за многу трофеи“ заклучи Кансело.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More