26.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

КАНДИДАТОТ НА ГЕРБ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА БУГАРИЈА Е ДОБРО ПОЗНАТ: Борисов не откри кој е

Најчитани вести

Лидерот на ГЕРБ и поранешен бугарски премиер Бојко Борисов ги коментираше претстојните претседателски избори во земјата за време на неговата посета на градот Провадија, познат како извор на сол.

Како што јави дописникот на МИА од Софија, според Борисов, кандидатот за претседател на ГЕРБ е веќе јасен и добро познат.

– Го познавате многу добро – изјави Борисов, но не сакаше да го открие неговото име.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com