28.8 C
Skopje
Thursday, August 11, 2022

Канаѓанец призна дека усмртил 10 пешаци поради сексуални фрустрации

Најчитани вести

Канаѓанецот Алек Минесијан, кој пред една година со комбе усмрти 10 пешаци во Торонто, изјави пред полицијата дека припаѓа на онлајн заедница на сексуално фрустрирани мажи кои планирале напади врз лица што имаат сексуални односи.

Тој се соочува со обвинение за десетструко убиство и 16 точки за обид за убиство во врска со нападот на 23 јули минатата година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com