21.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Канада: Најмалку осум лица загинаа во силно невреме

Најчитани вести

Бројот на жртвите на силните бури во двете најнаселени канадски провинции, Онтарио и Квебек, се искачи на најмалку осум, соопштија локалните власти.

Службите за итни случаи продолжија со обновата на уништените столбови за да ја вратат струјата во домовите на половина милион луѓе, објави „Гардијан“.

Невремето, кое траеше повеќе од два часа во саботата попладне и беше јачина на торнада, остави траги на уништување во делови од провинциите Онтарио и Квебек, пренесе Танјуг.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com