29.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Камчев дал исказ за „Рекет“ во Обвинителството

Најчитани вести

Бизнисменот Орце Камчев дал исказ како сведок за случајот „Рекет“, пред обвинителката Вилма Русковска, утринава во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција.

Според информациите, тој бил повикан да даде исказ како сведок во истрагата.

Во обвинителството веќе имаат исказ на Камчев даден на 2 мај, кога тој всушност го пријавил случајот.

Обвинителството не соопштува дополнителни детали за сведочењето на бизнисменот, инаку осомничен во предметот „Империја“ на СЈО, но истрагата и натаму продолжува.

Во изминатите неколку дена во медиумите се појавија информации оти Камчев е надвор од државата.

Во истрагата за „Рекет“, во притвор се Бојан Јовановски, Зоран Милевски – Кичеец и специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com