25.8 C
Skopje
Wednesday, September 28, 2022

Камион удри во новата патарина кај Штип, предизвикана голема материјална штета

Најчитани вести

Камион кој утринава удри во наплатните станици во изградба на патарината кај село Кадрифаково на автопатот Штип- Миладиновци, целосно ја уништи опремата во наплатните станици. Се работи за камион со штипски регистарски таблички управуван од 53 годишен жител на Штип, кој не е повреден.

Според информации од Јавното претпријатие за државни патишта, во незгодата е предизвикана голема материјална штета и извесно е дека ќе биде пролонгирано пуштањето во употеба на патарината, која беше планирана за почетокот на април.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com