21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Камион прегази старица

Најчитани вести

Прилеп, 30 октомври- Вчера во 17.00 часот било пријавено дека во Прилеп, на крстосницата од улиците „Александар Македонски“ и „Цане Илиоски“, товарно моторно возило „ман“, со струмички регистарски ознаки, управувано од О.А.(38) од с.Моноспитово, удрило во пешакот М.А.(80) од с.Чаниште.

„Во незгодата М.А. се здобила со тешки телесни повреди по што била пренесена во Градската болница Прилеп. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Прилеп“, информираат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com