10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Камионџија се обидел да поткупи полицајци, тие го привеле

Најчитани вести

Струшко, 4 сепмтеври-Четириесет и петгодишниот Ф.М.(45) од с.Долно Тапеши, струшко, вчера бил приведен од битолската полиција откако се обидел да поткупи полициски службеници.

Управувајќи товарно возило со струшки регистарски таблички, тој бил сопрен од полициски службеници од СВР Битола, поради сторен сообраќаен прекршок, за што се обидел да им даде поткуп.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com