Home » Калчо дуел за Скамака

Калчо дуел за Скамака

by Lina Muslija

Италијанските медиуми открија дека моментално се води голема борба околу потписот на италијанскиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Вест Хем, Џанлука Скамака. Поранешниот фудбалер на Сасуоло е проценет на околу 25 мил. евра, а медиумите на Апенинскиот полуостров открија дека напаѓачот е голема желба на раководните лица на Интер и на Рома.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More