31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Како ја ограбивме Ким Кардашиан во Париз: Крадецот објавува книга за познатиот настан?!

Најчитани вести

Судејќи според американските медиуми, еден од крадците кои ја ограбија Ким Кардашиан во хотел во Париз во 2016 година, напиша книга за самиот настан, во која има неколку чудни и смешни работи поврзани со грабежот.

Јунис Абас е обвинет за земање накит вреден 10 милиони долари, а во книгата се шегува на сметка на славната Кардашиан и нејзината секретарка затоа што тие упорно се обидувале да се јават на 911, што е број за итни случаи во Америка и кој никогаш не може да биде оперативен во Франција, пишуваат француските медиуми.

Книгата треба да се вика „Ја запленија Ким Кардашиан“ и треба да биде објавена на 4 февруари.

Кога Ким сфати дека нејзиниот живот не е во опасност и дека крадците нема да и наштетат, се опушти малку. Јунис понатаму изјавува дека завршил со мобилниот телефон на старлетата и дека добил повик од Трејси Чепмен, позната американска пејачка и музичарка, неколку моменти по грабежот.

Во моментот кога се разминав со полициски автомобил кој минуваше низ соседството, ме зачуди звукот на многу грд и нехармоничен мобилен ринг-тон. Пред моите недоверливи очи, името се појавува на екранот и се осветлува. Не, нема шанси да биде таа. Можеби трипам дека е ова Трејси Чепмен. – пишува во книгата, според американските медиуми.

Останува нејасно зошто Абас, кој чека судење за неговата вмешаност во злосторството, сакаше да напише книга во која ја признава својата вмешаност во грабежот.

Во октомври 2016 година, пет измамници облечени како полицајци ја држеа Кардашиан под закана со оружје во луксузниот париски хотел. Во книгата, Абас открива дека тој и група измамници испратиле постари соучесници да ја испитаат ситуацијата во хотелот пред да го земат накитот. Абас понатаму напиша дека постарите луѓе се многу подобри во собирањето информации затоа што се мирни и анонимни. Тие украдоа накит кој претежно беше многу скап, од познати дизајнери и брендови.

Ким се повлече од социјалните мрежи по грабежот, но набрзо се врати за да не се грижат фановите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com