7.8 C
Skopje
Tuesday, December 6, 2022

Како со помош на чудотворна билка да се откажете од цигарите

Најчитани вести

Руските лекари најчесто ја препишуваат кај проблемите со несоницата, раздразливост, главоболка, астматични проблеми, висок крвен притисок и за опуштање на згрчените мускули.

Во последно време, валерианата покажала и одлични резултати при одвикнување од пушењето и други болести на зависност, пренесува порталот DDL.

Во Русија оваа билка им ја препорачуваат и на лица кои страдаат од хипохондрија и хистерија. Валерианата го потиснува стравот, чукањето на срцето и тегобните чувства во градите кои се јавуваат за време на менопаузата или после претрпен шок.

Повеќе за ова на порталот „Арт кујна“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести