21.8 C
Skopje
Monday, August 2, 2021

Како изгледа Bugatti Divo вреден 8 милиони долари?

Најчитани вести

Supercar Blondie во новото видео го претстави ултраспортскиот автомобил Bugatti Divo кој вреди неверојатни 8 милиони долари.

Divo го движи 8,0-литарски quad-turbo W16 мотор кој развива 1.479 коњски сили и 1.600 Nm, забрзува од 0 до 100 км/ч за само 2,4 секунди, а максималната брзина изнесува 380 км/ч.

Погледнете како изгледа Bugatti Divo вреден 8 милиони долари:

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести