22.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Како изгледа Петриња две недели по земјотресот

Најчитани вести

Осум лица загинаа во разорниот земјотрес кој пред точно две недели го потресе хрватскиот град Петриња. Со пријавени штети во над 37 илјади објекти, од кои досега 2.200 се прогласени за непоправливи, градот денеска изгледа вака:

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com