-8.2 C
Skopje
Wednesday, February 8, 2023

Како изгледа малата Лилибет Дајана? Што би наследила од принцот Хари, а што од Меган Маркл?

Најчитани вести

Апликациите на социјалните мрежи некогаш знаат да бидат од корист…

Меган Маркл неодамна им испрати фотографија на своите пријатели од ќерка си Лилибет, но додека чекаме да се појави првата фотка на девојчето, се обидовме да направиме апликација за тоа како ќе изгледа Лили најверојатно.

Лилибет Дајана е родена во петок, на 4 јуни, и благодарение на астролог, откриваме каков ќе биде ликот на Лили и што ја чека во животот.

Да потсетиме, малата Лилибет е првото кралско бебе родено во САД.

Она што е интересно е дека навистина можеме да го предвидиме нејзиниот изглед благодарение на мноштвото апликации на социјалните мрежи. Токму преку една таква апликација „Makemebabies“ беше спроведено истражување со вкрстено споредување на биолошките родители на бебето, во овој случај Меган Маркл и принцот Хари.

За почеток, таа најверојатно ќе ја наследи црната коса на нејзината мајка и ќе има кадрици како дете. Арчи наследи сè од неговиот татко и косата и очите. Малиот Арчи е последниот потомок на Хенри VIII, од кого, се верува, семејството наследува црна коса и сини, продорни очи. Малата Лилибет веројатно ќе ги наследи очите на нејзиниот татко, па ќе има експресивен изглед. 

Војвотката од Сасекс има импресивна насмевка, па Лилибет најверојатно ќе ја наследи насмевката на нејзината мајка, бидејќи Арчи, според сегашните фотографии, ја наследил вилицата на неговиот татко.

Лили ќе биде волшебна девојка и својот сјаен изглед ќе го заокружи со карактер, бидејќи е добро познато дека Близнаците (што е нејзин хороскопски знак) се комуникативни.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести